Südamesoovide täitumisele kaasa aitavad nipid
Chanet meenutab, et seitse aastat tagasi Londonis elades ja ringi jalutades unistas ta, et võiks ühel päeval tulla Londonisse turistina, ööbida hotellis, töötada ja Londonit nautida. „Siin ma nüüd olen, istun Londoni kesklinnas uue hotelli 8. korruse aknal ja kirjutan sellest, miks unistamine ja visualiseerimine on vajalik. Unistamine on oluline selleks, et teaksime, mida soovime ja et meie mõistus ja me ise hakkaksime uskuma, et midagi rohkemat on võimalik,” ütleb ta.
Unistamine aitab märgata
Chanet räägib, et kõnnime igapäevaselt mööda asjadest ja hetkedest, mida ei pane tähele, sest need ei ole meile olulised. Meie silm ei märka neid asju, kuid kui sinu sees on millegi suhtes selgus, hakkad ka nägema. Ta toob näite – kui oled valinud endale uue auto, siis milliseid autosid sa tänaval nägema hakkad? Justkui imeväel on tänavad täis autosid, mida ka sina endale soovid. Meel ja alateadvus oskavad seda märgata, sest oled mananud endale selge pildi, milline auto võiks olla. Täpselt sama on unistamise ja visualiseerimisega. Kui oled lubanud iseendal näha, mis on võimalik, hakkad nägema märke, pakkumisi ja olukordi, mis aitavad sul eesmärkideni jõuda.
„Minu jaoks on visualiseerimise juures oluline, et see tuleks minu enda seest, oleks minu unistus ja soov. Ometi lubame endale kiire elutempo juures rohkem ja rohkem „kiiret aega” – see on justkui normaalsus ja teeb meist edukad inimesed. Ent pidev kiirustamine ja tegevuses olemine ei anna meile võimalust iseennast kuulata ja kontakt endaga kipub kaduma,” nendib ta.
Selleks, et (taas)lubada endale unistamist ja visualiseerimist, tuleks kõigepealt luua iseendaga ühendus ja olla hetkes kohal. Mõtle, mis toetab just sind, et saaksid endaga ühenduse. Osad inimesed vajavad mediteerimist, teised loodust, kolmandad vanniskäiku. Chanet toob näite, et tema vajab näiteks liikumist läbi tantsu. Tantsimine on olnud lapsest saati tema kehas ja rakkudes ja hetk, kui ta lubab muusikal enda keha koos liikumisega paitada, on kiirtee enda juurde.
Õigete küsimuste olulisus
Kui ühendus iseendaga on loodud, tuleks endalt küsida, mis siis, kui kõik oleks võimalik ja kui luban endal näha kõike, mis elul mulle pakkuda on. Tihti ei tule vastused kohe, sest me ei ole osanud end kuulata või ei ole kiirustamise sees end kuulanud. Vahel võtab see rohkem aega, kui eeldame ja anname inimestena alla. Läheme tagasi kiiresse temposse ega lase elul endale näidata, et tegelikult on absoluutselt igaühe sees salasoovid, mis võivad täituda, kui lubame nägemusel enda sees nähtavaks tulla.
„Olen töö käigus märganud, et unistused ja eesmärgid ei täitu tihti sellepärast, et inimesed usuvad, et esimene tagasilöök on märk, nagu poleks see meie jaoks. Mis siis, kui tagasilöök on hoopis selleks, et saaksime kasvada enda eesmärkide vääriliseks? Tagasilöök võib olla märk, et peaksid veelgi rohkem pühenduma, kuid saab tihti suurimaks takistuseks. Eesmärgid pannakse paika, aga unustatakse sellele aega pühendada ja sellega tegeleda. See ei tähenda, et peame enda eesmärkidest kinnisideena kinni hoidma, vaid pühenduma neile kogu enda südame ja ajaga,” selgitab ta.
Vahel on meil palju unistusi, me ei tea, kust alustada ja nii jäämegi ootama, et elu ise meie eest valikuid teeks. Chanet soovitab siiski enda teekonda ise juhtida ja valida välja enda jaoks olulised teemad. „Alustaksin selekteerimist sellest, millised on sinu enda tõelised unistused ja millised on tulnud väljastpoolt. Kuna minu inimtüüp on hästi praktiline, tahan näha asju praktiliselt ehk kaardistan ideid, kirjutan välja ja kui kõik on kirjas, hakkan tunnetama, millele olen valmis hetkel pühenduma,” toob ta näite ja lisab, et vajame eduelamusi selleks, et suudaksime julgemalt unistada ja tegutseda. Alusta väiksematest, liigu pöörasemate juurde, luba endal aeg-ajalt uuesti unistused üle vaadata ja küsi endalt, kas need on veel olulised, mis on täiendunud ja millest juba julged unistada.
Unistamisel ei ole piire
Chanet rõhutab, et kui juba näed kasvõi häguselt enda teekonna sihti, tuleb käised üles keerata ja päriselt tegutsema hakata. Tuleb luua endale teekond, mis just sind toetab. Mõtle taas läbi, mida just sina vajad, et enda eesmärgid saavutada. Kas vajad tuge kaaslaselt, sõbralt, coach’ilt või vajad sa tuge, et tegevussammud saaksid jaotatud väga väikesteks sammudeks ja oleksid sinu silme all? Pea meeles, et unistustele ja visioonile peavad alati lisanduma tegevused.
„Armastan öelda, et peame kasvama enda visioonide vääriliseks. Ma ei saa üleöö coach’iks saada, saan sellest unistada, aga pean selleks ka õppima, läbima kursuseid ja esmalt ehk üldse raha koguma hakkama. Tegevusplaan peab minema detailideni,” ütleb ta.
Ta tunnistab, et vahel võivad järgmised sammud olla hirmutavad, sest kardame läbi kukkuda. Kardame pettuda ja enda turvatsoonist välja liikuda, kuid enda unistuste nimel tuleb riskida ja teha julgemaid samme. Tea, et oleme nii palju rohkemaks valmis ja võimelised, kui iseendal lubame näha. Kõige kriitilisemad oleme just iseendaga. Chanet soovitab end toetada sisemise positiivse kõnega.
Märka, mida sa endale erinevates situatsioonides räägid. Kui märkad, et oled negatiivne ja kurjustav, muuda oma sisehääl end toetavaks. Seda saad parimal viisil teha just läbi mantrate ja afirmatsioonide, kinnitades ja sisendades iseendale uuesti ja uuesti lauseid, mis on positiivseid ja edasiviivad. Afirmatsioonid on jaatavad väelaused, mis aitavad sul hakata iseendasse uskuma.
Chanet lisab, et tal on olnud elus väga keerulisi ja raskeid etappe, kus ta ei teadnud, kes ta on ja kes soovib olla. Igal hommikul ärkas ta raske tundega, nagu poleks ta kellelegi ega millegi jaoks vajalik. Tänulikkus iga kogemuse eest on aidanud tal jõuda sinna, kus ta praegu on. „Olen muutnud ka enda kõige raskemad kogemused kingitud õppetundideks. Iga kogemus on õpetanud mind nägema asju suuremalt ja ka sinul on see võimalus. Unista, pühendu, tegutse ja naudi,” ütleb ta.
Kuidas seada eesmärke?
• Unista suurelt.
• Loo unistusest visioon.
• Pühendu unistusele, kirjuta sellest, vaata oma visiooni paberil, planeeri samme.
• Tegutse ja tee iga päev midagi, astu samm unistuse suunas!
• Naudi ja puhka. Võta hetki puhkamiseks ja nautimiseks.
• Ja siis tegutse edasi!
Aritkkel on ilmunud veebiväljaandes Buduaar.